Bourns SRR6040A-270M
General Purpose Inductor, 27uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2626
NRND
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页7 年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.86%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-11-05
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Bobbin Core 27uH 20% 100KHz 35Q-Factor Ferrite 1.3A 0.1Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 27uH 20% 100KHz 35Q-Factor Ferrite 1.3A 0.1Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 27uH 20% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 1.8A 0.1Ohm DCR T/R
Ind Power Shielded Wirewound 27uH 20% 10KHz 1.05A T/R
TAIYO YUDENLK1608270M-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 27uH 20% 1MHz 20Q-Factor Ferrite 0.001A 1.8Ohm DCR 0603 T/R
描述
FIXED IND 27UH 1.2A 105 MOHM SMD
SRR6040A Nonstandard Corner Terminals 0.264Lx0.264W 6.70mmx6.70mm 27muH
10KHz 1.11A 1.2A 27¦ÌH 105m¦¸ ¡À20% SMD,6.7X6.7MM , 6.7mm*6.7mm*4mm
SMD SHIELED POWER INDUCTOR, 27UH, 20%, SRR6040A
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Srr6040A Series, 27 H, 20%, Shielded, 0.105 Ohm, 1.2 A |Bourns, Inc. SRR6040A-270M
1.2A 27uH ±20% 1.11A SMD,6.7x6.7mm Power Inductors ROHS
INDUCTOR, 27UH, 20%, 1.2A, SHIELDED; Inductance: 27µH; RMS Current (Irms): 1.2A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1.11A; Product Range: SRR6040A Series; Power Inductor Case: 6.7mm x 6.7mm x 4mm; DC R