Bourns SRR1280A-390M
General Purpose Inductor, 39uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页12 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-43.35%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR1280A-390M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 39uH 20% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 2.8A 70mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 39uH 15% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 2.5A 0.076Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 39uH 20% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 2.8A 0.07Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 39uH 20% 100KHz Ferrite 2.2A 0.074Ohm DCR 4949 T/R
General Purpose Inductor, 39uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
描述
1KHz 8.5MHz 3.1A 3.2A 24@2.52MHz 39¦ÌH 70m¦¸ ¡À20% SMD,12.5X12.5MM , 12.5mm*12.5mm*8mm
FIXED IND 39UH 3.2A 70 MOHM SMD
SRR1280A Nonstandard 0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm 39muH
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Srr1280A Series, 39 H, 20%, Shielded, 0.07 Ohm, 3.2 A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1280A-390M
INDUCTOR, 39UH, 3.1A, 20%, POWER; Inductance: 39µH; RMS Current (Irms): 3.2A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 3.1A; Product Range: SRR1280A Series; Power Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 7.5mm; DC Resistance Max: 0.07ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200