Bourns SRR1260A-8R2Y
General Purpose Inductor, 8.2uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
Master Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+28.66%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 8.2uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2uH 30% 1KHz 11Q-Factor Ferrite 7.3A 0.017Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 6.2A 0.0205Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2uH 30% 100KHz Ferrite 4.6A 0.024Ohm DCR 4040 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 7.5uH 30% 100KHz Ferrite 5.1A 0.017Ohm DCR 4949 T/R
描述
100KHz 24MHz 5.8A 5.7A 18@7.96MHz 8.2¦ÌH 19.5m¦¸ ¡À30% SMD,12.5X12.5MM 12.5mm*12.5mm*6.5mm
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Srr1260A Series, 8.2 H, 30%, Shielded, 0.0195 Ohm, 5.7 A |Bourns, Inc. SRR1260A-8R2Y
INDUCTOR, 8.2UH, 5.8A, 30%, POWER; Inductance: 8.2µH; RMS Current (Irms): 5.7A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 5.8A; Product Range: SRR1260A Series; Power Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 6mm; DC R