Bourns SRR1260A-561K
Inductor Power Shielded Wirewound 560uH 10% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 880mA 1Ohm DCR Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
Master Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.38%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 560uH 10% 1KHz 14Q-Factor Ferrite 0.65A 0.9Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 560uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Ind 560.00 Uh 0.950 A 650.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-06-561K
Inductor Power Shielded Wirewound 560uH 10% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 0.88A 1Ohm DCR T/R
描述
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Srr1260A Series, 560 H, 10%, Shielded, 1 Ohm, 880 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1260A-561K
INDUCTOR, 560UH, 0.8A, 10%, POWER; Inductance: 560µH; RMS Current (Irms): 880mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 800mA; Product Range: SRR1260A Series; Power Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 6mm; DC