Bourns SRR1260A-2R4Y
Inductor Power Shielded Wirewound 2.4uH 30% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 7.8A 11.5mOhm DCR Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
Farnell
Newark
Electro Sonic
Master Electronics
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ind Power Shielded Wirewound 2.4uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 8A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.4uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 9.2A 0.01Ohm DCR T/R
Ind Power Shielded 2.4uH 30% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 7.8A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz Ferrite 8A 0.0096Ohm DCR 3939 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz Ferrite 8.7A 9.9mOhm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz Ferrite 8.7A 0.0099Ohm DCR 3131 T/R
描述
General Purpose Inductor, 2.4uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Srr1260A Series, 2.4 H, 30%, Shielded, 0.0115 Ohm, 7.8 A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1260A-2R4Y
INDUCTOR, 2.4UH, 8A, 30%, POWER; Inductance: 2.4µH; RMS Current (Irms): 7.8A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 8A; Product Range: SRR1260A Series; Power Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 6mm; DC Resis