Bourns SRR1260A-120M
General Purpose Inductor, 12uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
Newark
Electro Sonic
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.83%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 1KHz 26Q-Factor Ferrite 5.6A 0.028Ohm DCR Automotive T/R
General Purpose Inductor, 12uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 1KHz 19Q-Factor Ferrite 4.8A 0.025Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 100KHz Ferrite 4A 0.027Ohm DCR 4949 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 12uH 20% 100KHz Ferrite 3.7A 0.035Ohm DCR 4040 T/R
描述
1KHz 19.4MHz 5A 5.2A 27@2.52MHz 12¦ÌH 23m¦¸ ¡À20% SMD,12.5X12.5MM , 12.5mm*12.5mm*6.5mm
FIXED IND 12UH 5.2A 23 MOHM SMD
SRR1260A Nonstandard 0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm 12muH
INDUCTOR, 12UH, 5A, 20%, POWER
Inductance:12Μh; Rms Current (Irms):5.2A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):5A; Product Range:Srr1260A Series; Dc Resistance Max:0.023Ohm; Inductance Tolerance:± 20%; Product Length:12.5Mm; Product Height:6Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1260A-120M.