Bourns SRR1260-471K
General Purpose Inductor, 470uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
Farnell
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+2.85%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR1260-471K 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-01-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ind Power Wirewound 470uH 10% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 800mA T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.9A 0.88Ohm DCR T/R
Ind Power Shielded Wirewound 470uH 10% 1KHz 18Q-Factor Ferrite 950mA T/R
Inductor Power Unshielded Drum Core 470uH 10% 10KHz Ferrite 1.3A 0.568Ohm DCR RDL
TAIYO YUDENLHL13TB471K
Ind Power 470uH 10% 796KHz 30Q-Factor Ferrite 900mA RDL Ammo Pack
描述
Ind Power Shielded 470uH 10% 100KHz 18Q-Factor Ferrite T/R
INDUCTOR, 470UH, 950MA, 10%, SMD; Inductance:470µH; RMS Current (Irms):950mA; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):900mA; Product Range:-; Power Inductor Case:12.5mm x 12.5mm x 6mm; DC Resistance Max
CHOKE, POWER, SHIELDED, 470UH; Inductor Type:Shielded Power Choke; Inductance:470µH; Tolerance, Inductance:± 10%; Resistance:820mohm; DC Current Max:0.95A; Self Resonant Frequency:2.6MHz; Case Style:SMD Shielded; Q Factor @ Vr, F:18; Core Material:Ferrite DR/RI; Tolerance, +:10%; Tolerance, -:10%; Current, Ic Sat:0.90A; External Depth:6.0mm; External Length / Height:12.5mm; Max RMS Current:0.95A; Temp, Op. Max:125°C; Temp, Op. Min:40°C; Test Frequency:0.796MHz; Width, External:12.5mm