Bourns SRR1208-222KL
Inductor Power Shielded Wirewound 2200uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.4A 4.2Ohm DCR T/R
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页7 年前
Farnell
Electro Sonic
Newark
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
+30.09%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR1208-222KL 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
相关零件
Inductor Power Wirewound 2200uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.36A 5.9Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Drum Core 2200uH 10% 10KHz Ferrite 0.6A 2.4Ohm DCR RDL
Inductor Power Shielded Wirewound 2200uH 10% 1KHz 55Q-Factor Ferrite 0.14A 6.5Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2200uH 10% 1KHz 80Q-Factor Ferrite 0.1A 16Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 2200uH 10% 1KHz Ferrite 0.27A 4.48Ohm DCR AXL Bag
General Purpose Inductor, 2200uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
描述
General Purpose Inductor, 2200uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5050
Fixed Inductor Nonstandard 2.2mH ±10% 400mA 4.2Ω 650kHz 20@252kHz
FIXED IND 2.2MH 400MA 4.2OHM SMD / 2.2 mH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 400 mA 4.2Ohm Max Nonstandard
INDUCTOR, 2.2MH, 10%, 0.4A, SMD; Inductance: 2.2mH; RMS Current (Irms): 400mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 420mA; Product Range: SRR1208 Series; Power Inductor Case: 12.7mm x 12.7mm x 8.5mm; DC