Bourns SRR1208-181YL
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 15% 1KHz 14Q-Factor Ferrite 1.2A 0.27Ohm DCR T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR1208-181YL 符号、封装和 3D STEP 模型。
Introduction Date2004-11-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
General Purpose Inductor, 180uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5050
Inductor, ferrite,180Uh,15+% Tol,15-% Tol,5050-Case Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1208-181YL
INDUCTOR, SHIELDED, POWER, 180UH; Inductance: 180µH; RMS Current (Irms): 1.2A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1.7A; Product Range: -; Power Inductor Case: 12.7mm x 12.7mm x 8.5mm; DC Resistance Max