Bourns SRR1206-390YL
Inductor Power Shielded Wirewound 39uH 15% 1KHz 23Q-Factor Ferrite 1.75A 0.1Ohm DCR T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR1206-390YL 符号、封装和 3D STEP 模型。
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 39uH 15% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 2.5A 0.076Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Bobbin Core 39uH 15% 100KHz 31Q-Factor Ferrite 1.1A 0.12Ohm DCR T/R
Inductor Power Wirewound 39uH 15% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 0.8A 0.32Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 39uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Ind Power Shielded Bobbin Core 39uH 15% 100KHz Ferrite 910mA T/R
描述
Inductor, ferrite,39Uh,15+% Tol,15-% Tol,5050-Case Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1206-390YL
General Purpose Inductor, 39uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5050
INDUCTOR, 39UH, 15%, 1.75A, SMD; Inductance: 39µH; RMS Current (Irms): 1.75A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 3A; Product Range: SRR1206 Series; Power Inductor Case: 12.7mm x 12.7mm x 6.5mm; DC Resi