Bourns SRR1206-100ML
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz 18Q-Factor Ferrite 3.3A 0.035Ohm DCR T/R
数据表和文档
HQonline
Datasheet3 页7 年前
Electro Sonic
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.01%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR1206-100ML 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
TraceParts
3D下载
相关零件
Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 17Q-Factor Ferrite 4A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 3.8A 0.035Ohm DCR T/R
Murata Power Solutions47100SC
Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 10KHz 22Q-Factor 3.8A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz Ferrite 2.5A 43.7mOhm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz Ferrite 2.5A 43.68mOhm DCR Blister T/R
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5050
描述
Fixed Inductor Nonstandard 10µH ±20% 3.3A 35mΩ 18MHz 18@2.52MHz
1KHz 18MHz 5.7A 3.3A 18@2.52MHz 10¦ÌH 35m¦¸ ¡À20% 1206 , 12.7mm*12.7mm*6.5mm
Inductor, Shielded, 10Uh, Smd; Inductance:10Μh; Rms Current (Irms):3.3A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):-; Product Range:Srr1206 Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.035Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1206-100ML