Bourns SRR0906-682YL
Inductor Power Shielded Wirewound 6800uH 15% 1KHz 100Q-Factor Ferrite 0.09A 24Ohm DCR T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页8 年前
Farnell
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+214%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR0906-682YL 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
General Purpose Inductor, 6800uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4149
Inductor, ferrite,6.8Mh,15+% Tol,15-% Tol,4137-Case Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR0906-682YL
INDUCTOR, 6.8MH, 15%, 0.09A, SMD; Inductance: 6.8mH; RMS Current (Irms): 90mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 100mA; Product Range: SRR0906 Series; Power Inductor Case: 10mm x 9.5mm x 6mm; DC Resis