Bourns SRR0745A-470M
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 1KHz Ferrite 1.05A 0.21Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
数据表和文档
Farnell
Datasheet4 页6 年前
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.52%
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 15% 1KHz 35Q-Factor Ferrite 1A 0.19Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 47uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5039
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.1A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.3A 0.299Ohm DCR 2424 T/R
TAIYO YUDENNRS8030T470MJGJ
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.3A 0.221Ohm DCR 3131 T/R
47 H Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.2 A 200mOhm
描述
General Purpose Inductor, 47uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2929
FIXED IND 47UH 1.05A 210MOHM SMD
SMD SHIELED POWER INDUCTOR, 47UH, 20%, SRR0745A
1.05A 47uH ±20% 1.2A SMD,7.3x7.3mm Power Inductors ROHS
1KHz 1.2A 1.05A 47¦ÌH 210m¦¸ ¡À20% , 7.3mm*7.3mm*4.7mm
SRR0745A Nonstandard 0.287Lx0.287W 7.30mmx7.30mm 47muH
Inductor, Shielded, 47Uh, 1.05A, 20%; Inductance:47Μh; Rms Current (Irms):1.05A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.2A; Product Range:Srr0745A Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.21Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR0745A-470M