Bourns SRR0745A-102M
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 20% 1KHz Ferrite 0.2A 4.1Ohm DCR Automotive T/R
数据表和文档
Farnell
Datasheet4 页6 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.52%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-11-05
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Wurth Elektronik74404064102
POWER INDUCTOR General Purpose Inductor, 1000uH, 10%, 1 Element, SMD, 2424
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 20% 1KHz 90Q-Factor Ferrite 0.33A 2.37Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 1000uH 20% 1KHz 0.15A 14.4Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1mH 20% 100KHz Ferrite 250mA 2.736Ohm DCR Blister T/R
Wurth Elektronik74404063102
Power Inductor, 1Mh, Semishielded, 0.22A Rohs Compliant: Yes |Würth Elektronik 74404063102
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 0.15A 3.4Ohm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 1000uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2929
Ind Power Shielded 1mH 20% 1KHz Ferrite 200mA T/R
Avnet Japan
FIXED IND 1MH 200MA 4.1 OHM SMD
BOURNS SRR0745A-102MSurface Mount Power Inductor, AEC-Q200 SRR0745A Series, 1 mH,20%, Shielded, 4.1 ohm, 200 mA
SMD SHIELED POWER INDUCTOR, 1000UH, 20%, SRR0745A
1KHz 240mA 200mA 1mH 4.1¦¸ ¡À20% 0745 , 7.3mm*7.3mm*4.7mm
200mA 1mH ±20% 240mA SMD,7.3x7.3mm Power Inductors ROHS
SRR0745A Nonstandard 0.287Lx0.287W 7.30mmx7.30mm 1mH
Inductor, 1000Uh, Shielded, 0.2A; Inductance:1Mh; Rms Current (Irms):200Ma; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):240Ma; Product Range:Srr0745A Series; Dc Resistance Max:4.1Ohm; Inductance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR0745A-102M