Bourns SRR0604-6R8ML
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.6A 0.07Ohm DCR T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页7 年前
Datasheet2 页19 年前
Master Electronics
Farnell
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.07%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR0604-6R8ML 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
TraceParts
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1999-05-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 1.8A 0.06Ohm DCR 2424 T/R
TAIYO YUDENNRS5020T6R8MMGJ
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 1.65A 0.108Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 1KHz 17Q-Factor Ferrite 1.6A 0.054Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 1KHz 13Q-Factor Ferrite 1.2A 100mOhm DCR T/R
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 1.65A 2020 T/R
描述
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2626
SRR0604 WIREWOUND SMDINDUCTOR W/FERRITECORE,6.8UH +/-20%WIREWOUND 2.05A IDC Q:20
Inductor, Shielded, 6.8Uh, 2.05A, Smd; Inductance:6.8Μh; Rms Current (Irms):1.6A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):2.05A; Product Range:Srr0604 Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:70Mohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR0604-6R8ML