Bourns SRP7050TA-6R8M
Fixed Inductor Nonstandard 6.8µH ±20% 5.5A 51.5mΩ 18MHz 15@100kHz
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页6 年前
Farnell
element14 APAC
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+238%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRP7050TA-6R8M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-08-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Iron 4.5A 0.06Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Iron 4.5A 50mOhm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Iron 6.5A 0.024Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 200KHz 4.5A 0.06Ohm DCR T/R
Ind Power Shielded Wirewound 7uH 20% 100KHz Ferrite 4.5A T/R
Ind Power Wirewound 6.8uH 20% 4339 Emboss T/R
描述
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 2926
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 15Q-Factor Carbonyl Powder 5.5A 0.0515Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
Inductor, 6.8Uh, Shielded, 5.5A; Inductance:6.8Μh; Rms Current (Irms):5.5A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):8.5A; Product Range:Srp7050Ta Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.0515Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP7050TA-6R8M