Bourns SRP7050TA-560M
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 20% 100KHz 15Q-Factor Carbonyl Powder 1.6A 0.396Ohm DCR Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页6 年前
3 个月趋势:
+23.82%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRP7050TA-560M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-08-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 20% 100KHz 16Q-Factor Ferrite 1.8A 170mOhm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 20% 100KHz Ferrite 1.9A 0.105Ohm DCR 4949 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A 0.23Ohm DCR 2929 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 20% 100KHz 1.45A 0.148Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A 0.195Ohm DCR 4040 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 15% 1KHz 23Q-Factor Ferrite 2A 0.11Ohm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 56uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 2926
FIXED IND 56UH 1.6A 396 MOHM SMD
100KHz 7MHz 2.1A 1.6A 15@100kHz 56¦ÌH 396m¦¸ ¡À20% SMD,6.6X7.3MM 7.3mm*6.6mm*5mm
SRP7050TA Nonstandard 0.287Lx0.260W 7.30mmx6.60mm 56muH
1.6A 56uH ±20% 2.1A SMD,6.6x7.3mm Power Inductors ROHS
Inductor, 56Uh, Shielded, 1.6A; Inductance:56Μh; Rms Current (Irms):1.6A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):2.1A; Product Range:Srp7050Ta Series; Dc Resistance Max:0.396Ohm; Inductance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP7050TA-560M