Bourns SRP7020TA-6R8M
Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100kHz 15 Q-Factor@100KHz Metal Composite 4A T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页4 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.13%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRP7020TA-6R8M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2021-10-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Powdered Metal Alloy-Core, SMD, 2626
Power Inductor, 6.8Uh, Shielded, 4A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP7020TA-6R8M
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 15Q-Factor Metal Alloy Powder 4A 0.073Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R