Bourns SRP6050CA-1R0M
Ind Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100kHz Metal Alloy Powder 20A (6.6 X 6.4 X 4.8mm) T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页7 年前
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+351%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRP6050CA-1R0M 符号、封装和 3D STEP 模型。
3D下载
EE Concierge
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
Avnet Japan
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Powdered Metal Alloy-Core, SMD, 2625
100KHz 50MHz 23A 20A 1¦ÌH 4.52m¦¸ ¡À20% SMD,6.4X6.6MM , 6.6mm*6.4mm*5mm
FIXED IND 1UH 20A 4.52 MOHM SMD
SRP6050CA Nonstandard 0.260Lx0.252W 6.60mmx6.40mm 1muH
IND,6.6X6.4X4.8MM,1UH,20%,20A, SHD, SMD
15A 1uH ±20% 23A SMD,6.4x6.6mm Power Inductors ROHS
Inductor, 1Uh, Shielded, 20A; Inductance:1Μh; Rms Current (Irms):20A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):23A; Product Range:Srp6050Ca Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.00452Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP6050CA-1R0M