Bourns SRP4020TA-6R8M
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 1816
数据表和文档
HQonline
Datasheet4 页5 年前
Farnell
Newark
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+121%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRP4020TA-6R8M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
Introduction Date2014-06-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 3.1A 0.036Ohm DCR T/R
Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 1.5A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.3uH 20% 1KHz 10Q-Factor Ferrite 2.33A 38mOhm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Metal 2.2A 0.1932Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 2.2A 42.5mOhm DCR 2424 Blister T/R
TAIYO YUDENNR5040T6R8M
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 2.3A 0.0637Ohm DCR T/R
描述
Fixed Inductor SMD-2 6.8µH ±20% 2.1A 172mΩ 24MHz 10@100kHz
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 10Q-Factor Carbonyl Powder 2.1A 0.172Ohm DCR 1616 T/R Automotive AEC-Q200
Inductor, Shielded, 6.8Uh, 20%, 2.1A; Inductance:6.8Μh; Rms Current (Irms):2.1A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):2.8A; Product Range:Srp4020Ta Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.172Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP4020TA-6R8M