Bourns SRP4020TA-5R6M
General Purpose Inductor, 5.6uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 1816
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页5 年前
Datasheet3 页11 年前
Datasheet3 页11 年前
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+71.69%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRP4020TA-5R6M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Introduction Date2014-06-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 5.6uH 20% 1KHz 10Q-Factor Ferrite 2.38A 36mOhm DCR T/R
General Purpose Inductor, 5.6uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 2220
Ind Power Shielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 1.7A T/R