Bourns SRP1770TA-1R0M
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 52A 0.002Ohm DCR Automotive T/R
数据表和文档
element14 APAC
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+70.21%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRP1770TA-1R0M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2015-08-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 29A 0.0025Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Iron 29A 0.0025Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Iron 32A 0.0021Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 5452
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 7636
描述
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 6767
100KHz 35MHz 60A 52A 20@100kHz 1¦ÌH 2m¦¸ ¡À20% SMD,16.9X17.8MM , 16.9mm*16.9mm*7mm
SRP1770TA Nonstandard 0.665Lx0.665W 16.90mmx16.90mm 1muH
52A 1uH ±20% 70A SMD,16.9x17.8mm Power Inductors ROHS
Inductor, 1Uh, 52A, 20%, Shielded; Inductance:1Μh; Rms Current (Irms):52A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):70A; Product Range:Srp1770Ta Series; Power Inductor Case:16.9Mm X 16.9Mm X 6.7Mm; Dc Resistance Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP1770TA-1R0M