Bourns SRP1770TA-150M
General Purpose Inductor, 15uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 6767
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页6 年前
JRH Electronics
Farnell
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-35.88%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-08-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 9A 0.028Ohm DCR Automotive T/R
Wurth ElektronikS14100033
IND FIXED Toroidal Ferrite 15uH 15A 0.005 OHM (Max) ±20% Radial Tray
Wurth Elektronik7443551151
Power Choke Shielded Wirewound 15.4uH/10uH 20% 100KHz 9A 0.0148Ohm DCR T/R Automotive AEC-Q200
Inductor High Current Toroid 15uH/11uH 15% 1KHz 9.1A 0.014Ohm DCR RDL
Bourns2203-V-RC
Inductor High Current Toroid 15uH/9.6uH 15% 1KHz 11.3A 0.008Ohm DCR RDL
描述
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 12.5A 0.0205Ohm DCR Automotive AEC-Q200 T/R
100KHz 7MHz 23A 12.5A 20@100kHz 15¦ÌH 20.5m¦¸ ¡À20% 1770 , 16.9mm*16.9mm*7mm
FIXED IND 15UH 12.5A 20.5MOHM SM
SRP1770TA Nonstandard 0.665Lx0.665W 16.90mmx16.90mm 15muH
12.5A 15uH ±20% 27A SMD,16.9x17.8mm Power Inductors ROHS
IND16.9X17.3X6.7MM,15UH20%12.5A, SHDSMD
Inductor, 15Uh, 12.5A, 20%, Shielded; Inductance:15Μh; Rms Current (Irms):12.5A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):27A; Product Range:Srp1770Ta Series; Power Inductor Case:16.9Mm X 16.9Mm X 6.7Mm; Dc Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP1770TA-150M