Bourns SRP1238A-1R8M
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 17A 0.007Ohm DCR Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页6 年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.54%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRP1238A-1R8M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-05-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 21A 0.0049Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz Iron 16.5A 0.007Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz Iron 21A 0.0047Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 2.2A 0.0275Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1212
描述
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 5349
INDUCTOR, 1.8UH, 20%, 17A, SHIELDED; Inductance:1.8µH; RMS Current (Irms):17A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):30A; Product Range:SRP; Available until stocks are exhausted Alternatives available
Inductor, Shielded, 1.8Uh, 20%, 17A; Inductance:1.8Μh; Rms Current (Irms):17A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):30A; Product Range:Srp1238A Series; Dc Resistance Max:0.007Ohm; Inductance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP1238A-1R8M