Bourns SRN8040TA-330M
Ind Power Semi-Shielded 33uH 20% 1MHz 12Q-Factor Ferrite 2.3A 8 X 8 X 3.7 T/R
数据表和文档
Electro Sonic
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+7.45%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRN8040TA-330M 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2016-07-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TAIYO YUDENLHL08TB330K
General Purpose Inductor, 33uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Inductor Power Unshielded Wirewound 33uH 10% 1KHz Ferrite 2.6A 0.1Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 21Q-Factor Ferrite 1.7A 0.1Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 1.6A 0.115Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNR8040T330M
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 1.7A 0.13Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 2.2A 0.12Ohm DCR 3131 T/R
描述
Avnet Japan
General Purpose Inductor, 33uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3131
FIXED IND 33UH 2.3A 100 MOHM SMD
1MHz 15MHz 2.6A 2.3A 12@1MHz 33¦ÌH 100m¦¸ ¡À20% 3131 , 8mm*8mm*4.5mm
SMD Power Inductor, 33uH, 2.3A, 15MHz, 100mOhm
INDUCTORS, FIXED, 33UH 20% 2.1A NON-SHDSMD AEC-Q200
SRN8040TA Nonstandard 0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm 33muH
2.3A 33uH ±20% 2.6A SMD,8x8mm Power Inductors ROHS
Inductor, Aec-Q200, 33Uh, 2.3A, 20%; Inductance:33Μh; Rms Current (Irms):2.3A; Inductor Construction:Semishielded; Saturation Current (Isat):2.6A; Product Range:Srn8040Ta Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:100Mohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRN8040TA-330M