Bourns SRN8040-3R6Y
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 3.6uH 30% 100KHz 13Q-Factor Ferrite 4.9A 0.022Ohm DCR T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
JRH Electronics
Farnell
element14 APAC
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.31%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRN8040-3R6Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 3.6uH 30% 100KHz Ferrite 5.5A 0.017Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNR8040T3R6N
Inductor Power Shielded Wirewound 3.6uH 30% 100KHz Ferrite 4.9A 0.0195Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz Ferrite 4.4A 25.2mOhm DCR 2424
Inductor Power Shielded Wirewound 3.6uH 30% 100KHz 3.7A 0.021Ohm DCR 2424 T/R
General Purpose Inductor, 3.6uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2424
TAIYO YUDENNRS8040T3R6NJGJV
Ind Power Shielded Wirewound 3.6uH 30% 100KHz Ferrite 4.9A Embossed T/R
描述
General Purpose Inductor, 3.6uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3231
FIXED IND 3.6UH 4.9A 22 MOHM SMD / 3.6 µH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.9 A 22mOhm Max Nonstandard
INDUCTOR, POWER, SEMI-SHIELDED, IND 3.6 UH, TOL 30%,CUR-RTG 4.9 A, SMT
FIXED IND 3.6UH 4.9A 22 MOHM SMD
100KHz 32MHz 5.3A 4.9A 13@7.96MHz 3.6¦ÌH 22m¦¸ ¡À30% , 8mm*8mm*4mm
Inductor, SMD, 3.6uH, 4.9A, 32MHz, 22mOhm
4.9A 3.6uH ±30% 5.3A SMD,8.2x7.9mm Power Inductors ROHS
SRN8040 Nonstandard 0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm 3.6muH
MAGNETICS-SHIELDED POWER INDUCTOR
Surface Mount Power Inductor, Srn8040 Series, 3.6 H, 30%, Shielded, 0.022 Ohm, 4.9 A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRN8040-3R6Y
SRN POWER SEM-SH IND 3.6UH 30%