Bourns SRN8040-1R5Y
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 13Q-Factor Ferrite 7A 0.011Ohm DCR T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
element14 APAC
Farnell
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+2.37%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRN8040-1R5Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2011-08-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 7.6A 0.011Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 7.3A 10.8mOhm DCR
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Metal 8.5A 0.013Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 4.9A 0.0143Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNRS8030T1R5NJGJ
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 5.3A 0.0156Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 7.2A 0.0052Ohm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 1.5uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3231
INDUCTOR, POWER, SEMI-SHIELDED, IND 1.5 UH, TOL 30%,CUR-RTG 7 A, SMT
FIXED IND 1.5UH 7A 11 MOHM SMD
100KHz 55MHz 8.2A 7A 13@7.96MHz 1.5¦ÌH 11m¦¸ ¡À30% , 8mm*8mm*4mm
Inductor, SMD, 1.5uH, 7A, 55MHz, 11mOhm
SRN8040 Nonstandard 0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm 1.5muH
7A 1.5uH ±30% 8.2A SMD,7.9x8.2mm Power Inductors ROHS
SRN POWER SEM-SH IND 1.5UH 30%
Inductor, Shielded, 1.5Uh, 8.2A, Smd; Inductance:1.5Μh; Rms Current (Irms):7A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):8.2A; Product Range:Srn8040 Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:11Mohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRN8040-1R5Y