Bourns SRN5040TA-220M
General Purpose Inductor, 22uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1919
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页7 年前
3 个月趋势:
-0.95%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRN5040TA-220M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
供应链
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Ind Power Wirewound 22uH 20% Ferrite Core T/R
Avnet Japan
Fixed Inductor Nonstandard 22µH ±20% 1.5A 123mΩ 16MHz 15@100kHz
AEC-Q200 Semi-Shielded SMD Power Inductor, 22uH, 1.5A, 16MHz, 147.6mOhm
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 1.5A 0.123Ohm DCR 2020 Automotive AEC-Q200 T/R
Inductor, Aec-Q200, Semi-Shld, 22Uh/1.5A; Inductance:22Μh; Rms Current (Irms):1.5A; Inductor Construction:Semishielded; Saturation Current (Isat):1.62A; Product Range:Srn5040Ta Series; Power Inductor Case:4.95Mm X 4.95Mm X 3.8Mm; Dc Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRN5040TA-220M