Bourns SRN4030HA-1R0Y
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1uH 30% 100kHz 15Q Factor Ferrite 5.5A SMD T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.74%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRN4030HA-1R0Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2022-02-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
General Purpose Inductor, 1uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1616
Power Inductor, 1Uh, Semishielded, 5.5A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRN4030HA-1R0Y
100KHz 100MHz 7.8A 5.5A 15@7.96MHz 1¦ÌH 20m¦¸ ¡À30% 1515 , 4mm*4mm*3mm
FIXED IND 1UH 5.5A 20 MOHM SMD
POWER INDUCTOR, 1UH, SEMISHIELDED, 5.5A;
5.5A 1uH ±30% 7.8A SMD,4x4mm Power Inductors ROHS
IND,4X4X3MM,1UH,30%,5.5A,150C, SHD