Bourns SRN4026-1R2Y
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz Ferrite 2.75A 4026 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Newark
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-48.19%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 3.5A 0.025Ohm DCR 1515 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 3.5A 0.0168Ohm DCR T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz Ferrite 3.1A 0.0228Ohm DCR 2020 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz Ferrite 2.9A 0.036Ohm DCR 1514 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz Ferrite 2.9A 0.047Ohm DCR 1818 T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz 7Q-Factor Ferrite 2.1A 0.081Ohm DCR 1212 T/R
描述
Avnet Japan
General Purpose Inductor, 1.2uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1616
Fixed Inductor Nonstandard 1.2µH ±30% 2.75A 24mΩ 80MHz 9@7.96MHz
Surface Mount Power Inductor, Srn4026 Series, 1.2 H, 30%, Semishielded, 0.024 Ohm, 2.75 A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRN4026-1R2Y