Bourns SRN3015BTA-1R0M
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1212
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.85%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2023-08-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Power Inductor, Smd, 1Uh, 3A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRN3015BTA-1R0M
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 3A 0.036Ohm DCR 1212 Automotive T/R
100KHz 155MHz 3A 3A 10@1MHz 1¦ÌH 36m¦¸ ¡À20% 1212 3mm*3mm*1.5mm
±20% 1212 Power Inductors ROHS