Bourns SRN3012BTA-1R5M
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1212
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Introduction Date2023-08-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 3.6A 0.062Ohm DCR 1212 T/R Automotive AEC-Q200
100KHz 102MHz 3A 3.6A 10@1MHz 1.5¦ÌH 62m¦¸ ¡À20% 1212 3mm*3mm*1.2mm
FIXED IND 1.5UH 3.6A 0.062OHM SM
FIXED IND 1.5UH 3.6A 62 MOHM SMD
Ind,3x3x1mm,1.5uH 20%,3.6A,shd
POWER INDUCTOR, SMD, 1.5UH, 3.6A;
±20% 1212 Power Inductors ROHS
Power Inductor, Smd, 1.5Uh, 3.6A; Inductance:1.5Μh; Rms Current (Irms):3.6A; Inductor Construction:Semishielded; Saturation Current (Isat):3A; Product Range:Srn3012Bta Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.062Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRN3012BTA-1R5M