Bourns SRN3012BTA-1R0M
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1212
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+97.33%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2023-08-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 4.2A 0.048Ohm DCR 1212 T/R Automotive AEC-Q200
100KHz 120MHz 3.6A 4.2A 10@1MHz 1¦ÌH 48m¦¸ ¡À20% 1212 3mm*3mm*1.2mm
FIXED IND 1UH 4.2A 0.048OHM SMD
POWER INDUCTOR, SMD, 1UH, 4.2A;
Power Inductor, Smd, 1Uh, 4.2A; Inductance:1Μh; Rms Current (Irms):4.2A; Inductor Construction:Semishielded; Saturation Current (Isat):3.6A; Product Range:Srn3012Bta Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.048Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRN3012BTA-1R0M