Bourns SRN2512-1R0M
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Ferrite 3.5A 2512 T/R
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页7 年前
Newark
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
+75.84%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRN2512-1R0M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Metal Alloy 3.2A 0.042Ohm DCR 1008 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Metal Alloy 2.7A 0.054Ohm DCR 1008 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Powdered Iron 2.6A 0.069Ohm DCR 0806 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Powdered Iron 3.4A 0.049Ohm DCR 1008 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Metal 3A 0.059Ohm DCR 1008 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Metal 2.42A 0.071Ohm DCR 0806 T/R
描述
Avnet Japan
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
IND CHIP SEMI-SHLD 1.0UH 20% 2512 FERRITE
FIXED IND 1UH 3.5A 57 MOHM SMD
SRN2512 1008 (2520Metric) 0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm 1muH
1MHz 120MHz 3.9A 3.5A 10@1MHz 1¦ÌH 57m¦¸ ¡À20% 1008 2.5mm*2mm*1.2mm
Inductor, SMD, 1uH, 3.5A, 120MHz, 57mOhm
3.5A 1uH ±20% 3.9A 1008 Power Inductors ROHS