Bourns SRN2510-1R0M
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Ferrite 2.2A 1008 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Farnell
3 个月趋势:
-18.59%
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Powdered Iron 2.6A 0.069Ohm DCR 0806 T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz 10Q-Factor Ferrite 2.3A 0.104Ohm DCR 0806 T/R
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Ferrite 2.4A 2010 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Metal 2.3A 0.082Ohm DCR 0806 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Metal 2.42A 0.071Ohm DCR 0806 T/R
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 1uH 20% 1MHz Ferrite 2.3A 0.063Ohm DCR 1008 T/R
描述
Avnet Japan
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
Fixed Inductor 1008 1µH ±20% 2.2A 80mΩ 140MHz 10@1MHz
Surface Mount Power Inductor, Srn2510 Series, 1 H, 20%, Semishielded, 0.08 Ohm, 2.2 A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRN2510-1R0M