Bourns SRN1060-471M
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz 13Q-Factor Ferrite 0.8A 0.95Ohm DCR T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页7 年前
Master Electronics
element14 APAC
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-19.10%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRN1060-471M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-11-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 1KHz 50Q-Factor Ferrite 0.5A 1.1Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 1.2A 0.82Ohm DCR T/R
Ind Power Bobbin Core 470uH 20% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 800mA T/R
TAIYO YUDENNS12555T471MN
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz 0.8A 0.624Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz Ferrite 200mA 2.46Ohm DCR Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz Ferrite 310mA 1.26Ohm DCR Blister T/R
描述
General Purpose Inductor, 470uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
INDUCTOR, SEMI-SHIELDED, IND 470 UH, TOL 20%,CUR-RTG 0.8 A, SMT
100KHz 2MHz 800mA 800mA 13@796kHz 470¦ÌH 950m¦¸ ¡À20% 1060 , 10mm*9.8mm*6mm
SMD Power Inductor, 470uH, 800mA, 2MHz, 950mOhm
FIXED IND 470UH 800MA 950MOHM SM
800mA 470uH ±20% 800mA SMD,9.8x10mm Power Inductors ROHS
SRN1060 Nonstandard 0.394Lx0.386W 10.00mmx9.80mm 470muH
SRN POWER SEM-SH IND 470UH 20%