Bourns SRF1260A-220M
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH/88uH 20% 100KHz Ferrite 3.7A/1.84A 0.0451Ohm/0.172Ohm DCR Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页6 年前
Farnell
JRH Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.19%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRF1260A-220M 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
下载
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 20% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 4.3A 0.0386Ohm DCR T/R
Ind Power Shielded Bobbin Core 22uH 20% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 4.3A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 4.2A 36mOhm DCR Blister T/R
TAIYO YUDENNS12565T220MN
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 3.91A 0.0372Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS12555T220MN
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 3.81A 0.0357Ohm DCR T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 3.4A 0.053Ohm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 22uH, 20%, 2 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
Ind12.5X12.5X6Mm,2X22Uh20%1.84A, shdsmd /Tape & Reel - 13" Reel |Bourns, Inc. SRF1260A-220M
Inductor, Coupled, 22 uH, 45.1 Milliohm, 3.7 A, 12.5mm x 12.5mm x 6mm
22¦ÌH,88¦ÌH 100KHz 172m¦¸ 4.71A 3.7A ¡À20% , 12.5mm*12.5mm*6.2mm
INDUCTOR, DUAL, 22UH, 4.71A, PWR, PARA.
SRF1260A Nonstandard 0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm 22muH
INDUCTOR, DUAL, 22UH, 4.71A, PWR, PARA.; Product Range: SRF1260A Series; Inductance, Parallel: 22µH; RMS Current - Parallel: 3.7A; Saturation Current - Parallel: 4.71A; Coupled Inductor Case: 12.5mm x 12.5mm x 6mm; DC Resista