Bourns SRF0703-102M
Ind Power Shielded Wirewound 1mH/4mH 20% 100KHz Ferrite 260mA/128mA T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
HQonline
Datasheet3 页6 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-23.16%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRF0703-102M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2010-10-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 15000uH 15% 1KHz 130Q-Factor Ferrite 0.08A 40Ohm DCR T/R
描述
Avnet Japan
WIREWOUND SMD INDUCTOR W/ FERRITE CORE,1 MH +/-20% DUAL 260MA IDC
General Purpose Inductor, 1000uH, 20%, 2 Element, Ferrite-Core, SMD, 3030
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH/4120uH 20% 100KHz Ferrite 0.26A/0.128A 6.11Ohm/24.42Ohm DCR T/R
Power Inductor, 1Mh, 260Ma, 20%; Product Range:Srf0703 Series; Inductance, Parallel:1Mh; Rms Current, Parallel:260Ma; Saturation Current, Parallel:250Ma; Dc Resistance Max, Parallel:6.11Ohm; Product Length:7.6Mm; Product Width:7.6Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRF0703-102M