Bourns SDR7045-471K
Inductor Power Unshielded Wirewound 470uH 10% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.34A 1.85Ohm DCR T/R
数据表和文档
Farnell
Datasheet3 页7 年前
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.38%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SDR7045-471K 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
相关零件
TAIYO YUDENLHL08NB471K
Ind Power 470uH 10% 796KHz 25Q-Factor Ferrite 380mA RDL Bulk
TAIYO YUDENLHL08TB471K
Ind Power 470uH 10% 796KHz 25Q-Factor Ferrite 380mA RDL Ammo Pack
Inductor Power Wirewound 470uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 400mA 1.63Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 470uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.42A 1.48Ohm DCR T/R
Inductor Power Drum Core 470uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 0.32A 1.1Ohm DCR RDL Automotive Box
Ind Power Bobbin Core 470uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 420mA T/R
描述
General Purpose Inductor, 470uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2828
Surface Mount Power Inductor, Sdr7045 Series, 470 H, 10%, Unshielded, 1.85 Ohm, 340 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR7045-471K
INDUCTOR, 470UH, 10%, 0.34A, SMD; Inductance: 470µH; RMS Current (Irms): 340mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 300mA; Product Range: SDR7045 Series; Power Inductor Case: 7mm x 7mm x 4.5mm; DC Resistance Max: 1.85ohm; Inductance Tolerance: ± 10%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); No. of Pins: 2Pins; Q Factor: 20; Q Test Frequency: 796kHz; Self Resonant Frequency Min: 4MHz