Bourns SDR1005-822KL
Inductor Power Unshielded Wirewound 8200uH 10% 1KHz 102Q-Factor Ferrite 0.11A 34Ohm DCR T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页7 年前
Electro Sonic
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-43.83%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SDR1005-822KL 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-02-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ind High Current RF Choke Bobbin Core 8.2mH 10% 1KHz Ferrite 65mA AXL
Inductor Power Shielded Wirewound 8.2mH 10% 1KHz 100Q-Factor Ferrite 80mA 31Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 8200uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
描述
General Purpose Inductor, 8200uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5039
Fixed Inductor Nonstandard 8.2mH ±10% 110mA 34Ω 1MHz 102@145KHz
Surface Mount Power Inductor, Sdr1005 Series, 8.2 Mh, 10%, Unshielded, 34 Ohm, 110 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR1005-822KL
INDUCTOR, 8.2MH, 10%, 0.11A, SMD; Inductance: 8.2mH; RMS Current (Irms): 110mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 120mA; Product Range: SDR1005 Series; Power Inductor Case: 12.7mm x 10mm x 5mm; DC Resistance Max: 34ohm; Inductance Tolerance: ± 10%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); No. of Pins: 2Pins; Q Factor: 102; Q Test Frequency: 145kHz; Self Resonant Frequency Min: 1MHz