Bourns SDR0805-222KL
Inductor Power Unshielded Wirewound 2200uH 10% 1KHz 29Q-Factor Ferrite 0.13A 10Ohm DCR T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页7 年前
Electro Sonic
element14 APAC
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-26.61%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SDR0805-222KL 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
TraceParts
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Unshielded Wirewound 2200uH 10% 1KHz 31Q-Factor Ferrite 0.16A 7.6Ohm DCR T/R
Ind 2200.00 Uh 0.160 A 6980.00 Mohm/ Bag Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-10-222K
Inductor Power Unshielded Wirewound 2200uH 10% 1KHz 0.1A 19Ohm DCR AXL T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2200uH 10% 1KHz 55Q-Factor Ferrite 0.14A 6.5Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 2200uH 10% 1KHz 85Q-Factor Ferrite 0.2A 8.2Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 2200uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
描述
General Purpose Inductor, 2200uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3131
Fixed Inductor Nonstandard 2.2mH ±10% 130mA 10Ω 2MHz 29@252KHz
SDR0805 WIREWOUND SMDINDUCTOR W/FERRITECORE,2.2 MH +/-10% 200MA IDC Q:29
INDUCTOR, 2200UH, 0.2A, SMD; Inductance: 2.2mH; RMS Current (Irms): 130mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 200mA; Product Range: SDR0805 Series; Power Induct; Available until stocks are exhausted
Inductor, 2.2Mh, 0.13A, 10%, 2Mhz; Inductance:2.2Mh; Inductance Tolerance:± 10%; Dc Resistance Max:10Ohm; Q Factor:29; Dc Current Rating:130Ma; Self Resonant Frequency:2Mhz; Q Test Frequency:252Khz; Inductor Case Style:Smd Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0805-222KL