Bourns SDR0603-470KL
Ind Power Wirewound 47uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 520mA T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页7 年前
Datasheet2 页15 年前
_legacy Avnet
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.16%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SDR0603-470KL 符号、封装和 3D STEP 模型。
相关零件
Ind Power Wirewound 47uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 600mA T/R
Ind Power Wirewound 47uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 540mA T/R
General Purpose Inductor, 47uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4040/1515
Inductor Power Unshielded Wirewound 47uH 10% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.4A 0.72Ohm DCR T/R
Ind Power Unshielded Wirewound 47uH 10% 2.52MHz 35Q-Factor Ferrite 700mA RDL Box
TAIYO YUDENCBC3225T470KR
Inductor Power Chip Wirewound 47uH 10% 100KHz Ferrite 0.48A 0.871Ohm DCR 1210 T/R
描述
Avnet Japan
General Purpose Inductor, 47uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323
Fixed Inductor Nonstandard 47µH ±10% 520mA 550mΩ 13MHz 20@2.52MHz
Surface Mount Power Inductor, Sdr0603 Series, 47 H, 10%, Unshielded, 0.55 Ohm, 520 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0603-470KL