Bourns SDR0603-271KL
Inductor Power Wirewound 270uH 10% 1KHz 26Q-Factor Ferrite 0.24A 2.4Ohm DCR Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页7 年前
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+40.25%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SDR0603-271KL 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 270uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Inductor Power Wirewound 270uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 0.77A 0.68Ohm DCR RDL Bag
Ind Power Wirewound 270uH 10% 1KHz 26Q-Factor Ferrite 320mA T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 270uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 0.1A 11Ohm DCR 1812 T/R
TAIYO YUDENLHL10TB271K
Ind Power 270uH 10% 796KHz 30Q-Factor Ferrite 700mA Radial Ammo Pack
TAIYO YUDENLHL08TB271K
Ind Power 270uH 10% 796KHz 25Q-Factor Ferrite 510mA RDL Ammo Pack
描述
General Purpose Inductor, 270uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323
1KHz 5MHz 380mA 240mA 26@796kHz 270¦ÌH 2.4¦¸ ¡À10% SMD,5.8X5.8MM , 5.8mm*5.8mm*3.9mm
SDR0603 Nonstandard 0.228Lx0.228W 5.80mmx5.80mm 270muH
FIXED IND 270UH 240MA 2.4OHM SMD
Surface Mount Power Inductor, Sdr0603 Series, 270 H, 10%, Unshielded, 2.4 Ohm, 240 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0603-271KL
240mA 270uH ±10% 380mA SMD,5.8x5.8mm Power Inductors ROHS