Bourns SDR0602-101K
General Purpose Inductor, 100uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2320
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页21 年前
Electro Sonic
Newark
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2000-04-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-02-13
LTD Date2024-02-13
描述
Inductor; Inductor Type:Power; Series:SDR0602; Inductance:100µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:1.52ohm; DC Current Rating:320mA; Self Resonant Frequency:7MHz; Q Factor:50; Core Material:Ferrite DQ ;RoHS Compliant: No