Bourns SDR0503-123JL
General Purpose Inductor, 12000uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2019
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.46%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SDR0503-123JL 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2000-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TAIYO YUDENLHL08TB123J
Ind Power 12mH 5% 1KHz 60Q-Factor Ferrite 64mA RDL Ammo Pack
TAIYO YUDENLHL08NB123J
Ind Power 12mH 5% 1KHz 60Q-Factor Ferrite 64mA RDL Bulk
Inductor Power Drum Core 12000uH 5% 79.6KHz 40Q-Factor Ferrite 0.04A 40Ohm DCR RDL
描述
Inductor Power Unshielded Wirewound 12000uH 5% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 0.025A 148Ohm DCR Automotive T/R
Surface Mount Power Inductor, Sdr0503 Series, 12 Mh, 5%, Unshielded, 148 Ohm, 25 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0503-123JL
INDUCTOR, 12MH, 5%, 0.025A, SMD; Inductance: 12mH; RMS Current (Irms): 25mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 38mA; Product Range: -; Power Inductor Case: 5mm x 4.8mm x 3mm; DC Resistance Max: 148oh