Bourns SDR0403-220ML
Ind Power Wirewound 22uH 20% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 760mA T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页7 年前
Farnell
Burklin Elektronik
3 个月趋势:
-16.07%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SDR0403-220ML 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ind Power Wirewound 22uH 20% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 900mA T/R
General Purpose Inductor, 22uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323
General Purpose Inductor, 22uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4131
TAIYO YUDENCBC3225T220MR
Inductor Power Chip Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 0.78A 0.351Ohm DCR 1210 T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 22uH 20% 1MHz Ferrite 0.79A 0.444Ohm DCR 1515 T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 22uH 20% 1MHz Ferrite 0.78A 0.3924Ohm DCR 1812 T/R
描述
General Purpose Inductor, 22uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1816
Fixed Inductor Nonstandard 22µH ±20% 760mA 380mΩ 20MHz 25@2.52MHz
INDUCTOR, POWER, NON-SHIELDED, WIREWOUND, 22UH, 20%, 0.76A
Inductor; Core Material:Ferrite; DC Current Rating:0.76A; DC Resistance Max:0.38ohm; Inductance:22µH; Inductance Tolerance:±20%; Inductor Type:Power; Package/Case:0403; Q Factor:25; Self Resonant Frequency:20MHz; Series:SDR0403 ;RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, SMD, 22UH, 1.2A; Inductance:22µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.38ohm; DC Current Rating:760mA; Q Factor:25; Self Resonant Frequency:20MHz; Core Material:Ferrite DR/RI; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:4mm; External Length / Height:3.2mm; External Width:4.5mm; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Q Factor @ Frequency:25; Resonant Frequency:20MHz; Saturation Current Ic:1.2A; Test Frequency:2.52MHz