Bourns SDR0403-1R4ML
General Purpose Inductor, 1.4uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1816
Production
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页7 年前
Farnell
_legacy Avnet
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.15%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SDR0403-1R4ML 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Unshielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz 32Q-Factor Ferrite 3.6A 0.03Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 1KHz 23Q-Factor Ferrite 2.8A 0.028Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4040/1515
TAIYO YUDENMDWK4040T1R5MM
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 1MHz Metal 4.1A 0.041Ohm DCR 1515 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 1MHz Metal 2.6A 0.06Ohm DCR 1008 Standard
描述
Ind Power 1.4uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 3.3A T/R
Inductor; Core Material:Ferrite DR; DC Current Rating:5.1Arms; DC Resistance Max:0.038ohm; Inductance:1.4µH; Inductance Tolerance:±20%; Inductor Type:Power; Q Factor:28; Self Resonant Frequency:110MHz; Series:SDR0403 ;RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, SMD, 1.4UH, 5.1A; Inductance:1.4µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.038ohm; DC Current Rating:3.3A; Core Material:Ferrite DR/RI; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:4mm; External Length / Height:3.2mm; External Width:4.5mm; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Q Factor @ Frequency:28; Resonant Frequency:110MHz; Saturation Current Ic:5.1A; Test Frequency:7.96MHz