Bourns SDR0302-331KL
Ind Power Wirewound 330uH 10% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 130mA T/R
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页7 年前
element14 APAC
Farnell
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+99.48%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SDR0302-331KL 符号、封装和 3D STEP 模型。
相关零件
General Purpose Inductor, 330uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 330uH 10% 1MHz Ferrite 0.06A 13Ohm DCR 1210 T/R
Inductor Power Wirewound 330uH 10% 796KHz 45Q-Factor Ferrite 0.165A 4.68Ohm DCR RDL Bag
TAIYO YUDENCB2518T331K
Inductor Power Chip Wirewound 330uH 10% 796KHz Ferrite 0.14A 9.1Ohm DCR 1007 T/R
Ind Power Wirewound 330uH 10% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 210mA T/R
General Purpose Inductor, 330uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
描述
Avnet Japan
General Purpose Inductor, 330uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1211
FIXED IND 330UH 130MA 10 OHM SMD
1KHz 6MHz 150mA 130mA 40@796kHz 330¦ÌH 10¦¸ ¡À10% 0302 , 3mm*2.8mm*2.8mm
130mA 330uH ±10% 150mA SMD,3x2.8mm Power Inductors ROHS
INDUCTOR POWER 330UH 0.13A 0302
MAGNETICS - NON-SHIELDED POWER INDUCT-LF
RS APAC
INDUCTOR, 330UH, 10%, 0.13A, SMD; Product Range:BOURNS - SDR0302 Series; Inductance:330µH; Inductance Tolerance:± 10%; Inductor Construction:Unshielded; DC Resistance Max:10ohm; RMS Current (Irms):130mA; Saturation Current (Isat):150mA; Case Dimensions:3mm x 2.8mm x 2.5mm; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013); Q Factor:40; Q Test Frequency:796kHz; Self Resonant Frequency Min:6MHz