Bourns SDR0302-1R8ML
Ind Power Wirewound 1.8uH 20% 1KHz 23Q-Factor Ferrite 1.8A T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.97%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SDR0302-1R8ML 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Inductor Power Unshielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 25Q-Factor Ferrite 1.9A 0.052Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 1.8uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 2.91A 0.042Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 4532/1812
Inductor RF Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 35Q-Factor Ferrite 2A 0.09Ohm DCR 1008 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1.8uH 20% 100KHz 2.2A 0.0275Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
描述
Avnet Japan
General Purpose Inductor, 1.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1211
FIXED IND 1.8UH 1.8A 80 MOHM SMD
1KHz 85MHz 2A 1.8A 23@7.96MHz 1.8¦ÌH 80m¦¸ ¡À20% SMD,2.8X3MM , 3mm*2.8mm*2.8mm
SDR0302 Nonstandard 0.118Lx0.110W 3.00mmx2.80mm 1.8muH
INDUCTOR POWER 1.8UH 1.8A 0302
1.8A 1.8uH ±20% 2A SMD,2.8x3mm Power Inductors ROHS
Surface Mount Power Inductor, Sdr0302 Series, 1.8 H, 20%, Unshielded, 0.08 Ohm, 1.8 A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0302-1R8ML