Bourns SDE6603-102M
Inductor Power Unshielded Wirewound 1000uH 20% 100KHz Ferrite 0.07A 13.8Ohm DCR T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
element14 APAC
Electro Sonic
Newark
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SDE6603-102M 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2010-05-05
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 1000uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2618
TAIYO YUDENCB2518T102M
Inductor Power Chip Wirewound 1000uH 20% 252KHz Ferrite 0.075A 31.2Ohm DCR 1007 T/R
TAIYO YUDENCBC3225T102MR
Inductor PowerChip Wirewound 1000uH 20% 100KHz Ferrite 0.1A 16.9Ohm DCR 1210 T/R
Inductor Power Bobbin Core 1000uH 20% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.5A 1.8Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 20% 1KHz 90Q-Factor Ferrite 0.33A 2.37Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 1mH 20% 100KHz Ferrite 250mA 2.736Ohm DCR Blister T/R
描述
General Purpose Inductor, 0.001uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2618
Power Inductor (SMD), 1 mH, ± 20%, 70 mA, Unshielded, 100 mA, 6.6mm x 4.45mm x 2.92mm
INDUCTOR, 1000UH, 0.1A, SMD; Inductance: 1mH; RMS Current (Irms): 70mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 100mA; Product Range: -; Power Inductor Case: 6.6mm x 4.45mm x 2.92mm; DC Resistance Max: 13.
Inductor, 1Mh, 0.07A, ±20%, 2Mhz; Core Material:Ferrite; Dc Current Rating:0.07A; Dc Resistance Max:13.8Ohm; Inductance:1Mh; Inductance Tolerance:± 20%; Inductor Case Style:Smd; Inductor Type:Power; No. Of Pins:2; Reel Quantity:2000 Rohs Compliant: Yes |Bourns SDE6603-102M
INDUCTOR, SMD, 1000UH, 0.1A; Inductance:1mH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:13.8ohm; DC Current Rating:70mA; Core Material:Ferrite; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:4.45mm; External Length / Height:2.92mm; External Width:6.6mm; Operating Temperature Max:105°C; Operating Temperature Min:-25°C; Resonant Frequency:2MHz; Saturation Current Ic:0.1A; Test Frequency:100kHz